وبلاگ

خرید جوراب مردانه

خرید جوراب مردانه
جوراب مردانه تاثیر بسیار زیادی روی میزان خوشتیپی آقایان دارد اما اغلب در انتخاب آن زمان چندانی صرف نمی شود. به همین دلیل است که بیشتر افراد فکر می‌کنند که انتخاب جوراب اصول خاصی ندارد. در صورتی که اگر با اصول انتخاب آنها آشنا شوید به هنگام خرید جوراب مردانه نکات لازم را در خریدتان لحاظ می کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

هنگام خرید جوراب مردانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

۱- مهمترین فاکتوری که هنگام خرید باید در نظر داشته باشیم، دقت به جنس جوراب مردانه است که در دوخت آن به کار گرفته شده است. برای جوراب های مناسب فصل بهار و تابستان جنس نخ پنبه و برای فصل های سرد سال جنس پشمی برای جوراب مردانه مناسبترین انتخاب ممکن خواهد بود.

بهتر است که برای تیپ های رسمی تر مانند زمانی که از شلوار پارچه‌ای استفاده می‌کنید، جوراب هایی از جنس کشمیر انتخاب کنید. علاوه بر جنس کشمیر می‌توانید از جوراب‌های پنبه‌ای و یا جوراب‌های پشمی نازک نیز در این موارد استفاده کنید.
در صورتی که بخواهید از جوراب‌های ضخیم‌تر استفاده کنید (همراه شلوار‌های کتانی یا کبریتی) می‌توانید از جوراب‌های پشمی استفاده کنید. برای اوقات ورزش حتما جوراب‌های پنبه‌ای را انتخاب کنید.

۲- دومین فاکتور انتخاب رنگ جوراب مردانه است. رنگ جوراب مردانه باید طبیعی باشد. جورابی که با مواد شیمیایی رنگ شده است احتمال ایجاد حساسیت در پوست پا را افزایش می‌دهد.

رنگ جوراب مردانه

نکته مهم: بر طبق یک قائده کلی جوراب‌ها باید با شلوار ست شوند نه کفش! این هماهنگی به معنی انتخاب رنگ جوراب در پالتی هم‌طیف با رنگ شلوار است. یعنی جوراب می‌تواند رگه‌هایی از رنگ شلوار را داشته باشد و رنگی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ شلوار داشته باشد. برای لباس‌های رسمی و شلوار‌های پارچه‌ای بهتر است رنگ جوراب را کمی تیره‌تر از شلوار خود انتخاب کنید.

برای تیپ‌های اسپرت نیز می‌توانید با توجه به رنگ شلوار، از رنگ‌های متضاد و یا رنگ‌های مکمل استفاده کنید که حتما ترکیب جالبی ایجاد خواهد شد. توجه کنید که اگر رنگ آن بارنگ شلوار در تضاد است، این تضاد جذاب و چشمگیر باشد.

جوراب مناسب تیپ اسپورت

 

۳- برای انتخاب اندازه ساق جوراب مردانه باید به این موضوع دقت کنید که قرار است با آن جوراب به کجا بروید. به‌طور مثال اگر که قرار است با آن به باشگاه بروید، باید علاوه بر نخی بودن جنس جوراب، طول ساق آن حداقل ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر باشد. همچنین جوراب‌های ساق بلندتر برای ورزش‌های پرتحرکی مثل فوتبال، هندبال، والیبال یا اسکی توصیه می‌شوند.

از آنجایی که جوراب شما هنگام نشستن و برخواستن پیدا می‌شوند. باید ساق جوراب را طوری انتخاب کنید که در هنگام نشستن پای شما ظاهر شود. بنابراین بهتر است در مواقعی که لباس‌های رسمی و مجلسی به تن دارید از جوراب‌های ساق بلند مردانه استفاده کنید.

توجه: هیچ نوع صندل تابستانه‌ای پوشیدن جوراب مجاز نیست!

۴- در خصوص انتخاب طرح و نقش جوراب مردانه که به تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده است باید بگوییم که هر الگو و نقش و نگاری که دوست دارید می‌توانید برای جوراب خود انتخاب کنید. ولی حتما در نظر داشته باشید که برای مواقعی که لباس رسمی و مجلسی مثل کت و شلوار پارچه‌ای را انتخاب می کنید بهتر است از جوراب‌های مردانه پر نقش و نگار استفاده نکنید!

جوراب مردانه طرح دار

۵– انتخاب سایز جوراب مردانه نیز باید دقت کافی داشته باشید. این عقیده کاملا اشتباه است که سایز جوراب اهمیت ندارد و همه جوراب‌های مردانه برای پای شما مناسب است. به صورت یک قاده کلی برای آقایان، سایز جوراب باید ۲ سایز بزرگتر از سایز کفش انتخاب شود. یعنی اگر  سایز کفش شما ۴۱ است، سایز جوراب شما ۴۳ خواهد بود.

 

انتخاب جوراب مردانه مناسب

در صورتی که جوراب مردانه را به درستی انتخاب کنید و نسبت به جنس، دوخت، رنگ و کاربرد دقت کافی داشته باشید، می‌تواند به هدیه‌ای ساده اما بسیار کاربردی باشد. اگر که به اهمیت خرید این کالا پی ببرید و قصد خرید آنلاین جوراب داشته باشید بقطعا می توانید جوراب مردانه ارزشمندتری انتخاب کنید که عمر طولانی‌تری داشته باشد.

جهت مراقبت بیشتر از جوراب‌های مردانه نیز می توانید بسته به جنس جوراب‌ها، آن‌ها را با آب گرم یا آب سرد بشویید. البته بهتر است جوراب‌های ورزشی را با آب گرم بشویید تا بو و لکه‌های آن راحت‌تر پاک شود. برای راحتی بهتر است ۳ تا ۴ جفت جوراب همرنگ و مشابه داشته باشید که در صورتی که یک جفت از آن کثیف بود به راحتی جایگزین مناسب داشته باشید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *