وبلاگ

انواع شورت زنانه

انواع شورت زنانه
لباس های زیر همانند سایر لباس هایی که روزانه مورد استفاده قرار میدهیم انواع و دسته بندی های متخلفی را شامل می شوند. با توجه به دسته بندی هایی که برای لباس زیر زنانه و مردانه در نظر گرفته شده است، به راحتی می توانید تشخیص دهیم که هر کدام از آنها مناسب برای پوشیدن با چه نوع لباسی هستند. در ادامه این مقاله از دانستنی های فروشگاه آنلاین رگال شو قصد داریم تا شما را با انواع شورت زنانه آشنا کنیم و ضمن معرفی آنها توصیه هایی را جهت انتخاب جنس پارچه ای که برای خرید شورت زنانه مناسب است آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اسامی انواع شورت زنانه

ولی به طور کلی شورت های مردانه و زنانه از نظر ظاهری به شورت اسلیپ، شورت پادار، شورت توری و شورت لامبادا تقسیم بندی می شوند. اما دیده شده است که برای شورت های زنانه دسته بندی های بیشتری نیز در نظر گرفته می شود که در ادامه شما را با این دسته بندی ها آشنا می کنیم.

 

شورت کلاسیک Classic Briefs

شورت کلاسیک قدیمی ترین و راحت ترین نوع شورت های زنانه است که طرفداران بسیار زیادی دارد و شما خانم ها حتما از این نوع شورت ها در کمد لباس های خود دارید و با هر لباسی به جز لباس‌های ظریف و چسبان که خط شورت را نمایان می‌سازند آن را می پوشید. داشتن فاق بلند و پوشش حداکثری و راحتی این دسته از شورت ها باعث شده است که بعنوان اولویت خرید بسیاری از خانم ها در نظر گرفته شود. این سبک از شورت ها با طراحی های مدرن و به روز نیز تولید می شوند و با استقبال خوبی رو به رو می شوند. پوشیدن شورت کلاسیک برای استفاده‌ی روزمره و در روزهای سخت قاعدگی، بهترین گزینه است.

شورت زنانه کلاسیک

 

هیپسترز / هیپ هاگرز Hipsters

مدل هیپسترز ترکیبی از مدل شورت بیکینی و Boy short است. این مدل از شورت ها فاق کوتاهی دارد و کش کمر دقیقا روی باسن قرار می‌گیرد اما با این حال هنوز پوشش زیادی را به خصوص در پهلوها ایجاد می‌کند. به همین علت انتخاب بسیار خوبی برای خانم هایی است که مدل بیکینی را با پوشش بیشتر و برای استفاده‌ی منظم‌تر می‌خواهند. این مدل شورت زنانه برای پوشیدن زیر هر لباسی بخصوص در زیر شلوارهای جین و دامن‌های فاق کوتاه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شورت زنانه هیپسترز

 

شورت تانگ Thongs

این دسته از شورت های زنانه در میان بسیاری از زنان، از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. انداز ه و سایز آن به شکلی است که چیزی در حدود ۷ الی ۸ سانتی متر زیر کمر و روی استخوان لگن قرار می‌گیرد. کِش بالای این شورت دارای نوار بسیار باریکی است و مانند یک رشته در دور کمر پیچیده می‌شود و دو قطعه‌ی مثلثی، پشت و جلو را می‌پوشانند. در برخی از مدل‌های تانگ، بند کمر می‌تواند پهن‌تر نیز باشد. با اینکه دلیل انتخاب این مدل از شورت ها توسط خانم ها زیبایی آن است و زیر لباس شنا و مایو، شلوارک، شلوار جین سفید، لباس شب و … از آن استفاده می کنند. علاوه بر این موارد به جز حالتی که بندهای آن از ریز لباس مشخص نشود می توانید آن را با انواع پیراهن‌های کوتاه و جذب بپوشید و مورد استفاده قرار دهید.

شورت زنانه مدل تانگ

 

شورت پادار (Boyshort)

شورت پادار زنانه مشابه شورت‌ باکس مردانه و یکی از فانتزی‌ترین انواع شورت زنانه که اگر پارچه توردار یا دانتل (Lace) در آن بکارگرفته شده باشد، زیبایی آن را بسیار بیشتر می‌کند. جلو و پشت این مدل به یک اندازه برش خورده و تا جلو ران را می‌پوشاند.طراحی کلی این شورت‌ها به شکل مستطیل است و پوشش کاملی برای بدن دارد. این سبک از  شورت زنانه بر خلاف شورت‌های معمولی کمی پایین‌تر از ران هم قرار می‌گیرند. این شورت‌ها را می‌توان با دامن، شلوار و یا هر لباس راحتی دیگری بپوشید.

شورت زنانه پادار

 

شورت برزیلی Brazilian Brief

شورت برزیلی ترکیبی از تانگ و هیپسترز است. این مدل شورت زنانه دقیقا همان چیزی است که در یک تعطیلات ساحلی به آن نیاز دارید.
انواع شورت برزیلی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

  1. شورت برزیلی معمولی
  2. شورت برزیلی با گره یکطرفه
  3. شورت برزیلی با گره دو طرف

شرت زنانه مدل برزیلی

شورت گنی Control Briefs

همانطور که زا نام این نوع از شورت های زنانه مشخص است، تمامی شکم را تا بالای ناف پوشش می‌دهند تا قسمت‌های نرم شکم در قالبی خوش‌فرم قرار بگیرند. این دسته از شورتها بسیار  راحت و کاربردی هستند و در انواع پادار و حلقه‌ای وجود دارد که هر یک طرفداران خاص خود را دارند. شورت گنی هم در دوران پس از بارداری و هم به عنوان فرم‌دهنده‌ی اندام در زیر دامن‌ها و پیراهن‌های جذب استفاده می‌شود. علاوه بر این می توانید شورت گنی را زیر شلوارهای فاق بلند نیز بپوشید.

 

بیکینی (Bikini)

شورت زنانه مدل بیکینی، همان طور که از نامش پیدا است در اصل بخشی از طراحی لباس شنای بیکینی به شمار می‌رود و از نظر طراحی شبیه به مدل‌های Thong و Brief است. قسمت پشت شورت نسبت به شورت‌های لامبادا بسیار پوشیده‌تر است. فاق این مدل از شورت خیلی بلند نیست. پارچه‌ی استفاده شده برای تولید این شورت‌ها، پارچه‌های نرم و لطیف، توری، ساتن، ابریشم و غیره را شامل می‌شود. این مدل از شرت زنانه را می توانید با سوتین‌های بیکینی و هر لباسی بغیر از لباس شب بپوشید.

 

شورتِ بندی از نوع G (جی)

اگر شما با شورت‌های زنانه Thong آشنایی داشته باشید، باید بدانید که مدل G-String هم با آن هم خانواده است.

این مدل شورت‌های زنانه هیچ کش کمر یِ قطوری ندارند و دارای رشته‌های نازکی در خود می‌باشند و بویژه برای پوشیدن با جوراب شلواری مناسب هستند.

قسمت پشت شورت زیاد پوشیده نمی‌باشد. مدل‌های فانتزی این نوع از شورت زنانه که با نام جی استرینگ (G-Sting) شناخته می‌شوند، صرفاً یک نوار کشی می‌باشند. جلوی این نوع شورت نیز زیاد پوشیده نمی‌باشد و بسته به مدل از طرح‌های فانتزی همچون پروانه، گل و .. در تولید آن استفاده می‌شود و بیشتر جنبه فانتزی دارد.

از جلو، شورت بندی شباهت زیادی به بیکینی دارد؛ اما در قسمت عقب اندازه آن به حداقل می‌رسد. شورت‌های بندی تقریباً همیشه طوری طراحی می‌شوند که اندام جنسی را بپوشانند و بیشتر ناحیه‌ی باسن را نپوشیده بگذارند.

یکی از انواع شورت بندی، شورت بندی جی است که عقب آن از یک تکه بند (معمولاً از جنس کشسان) تشکیل شده‌ است. شورت‌های بندی در انواع مختلفی وابسته به ضخامت، جنس و نوع اتصال در قسمت عقب، هم برای زنان و هم مردان ارائه می‌شوند.

 

کمر گنی (control brief)

فاق آن بلند می‌باشد و در قسمت بالایی کش بافتی وجود دارد که باعث جمع کردن شکم و باسن می‌شود. این نوع شورت برای افرادی که کمی اضافه وزن دارند و می‌خواهند لباس آن‌ها بهتر دیده شود، مناسب می‌باشد.

این مدل شورت‌های زنانه می‌توانند زندگی را  برای هر خانمی آسان‌تر کنند. هر زمان از مدل‌های شورتی که دارید خسته شدید، حتما این مدل را امتحان کنید. این مدل شورت ها پوشش کاملی برای شما دارند. شکم را به راحتی می‌پوشانند و بدن را جمع کرده و کمربند ضخیمی دارند که دارای لطافت بسیار خاصی می‌باشد.

 

شورت های زنانه بدون درز Seamless

شورت های زنانه بدون درز، فاقد مرزهای ضخیم در انتهای پارچه هستند. پارچه‌های به کار رفته در تولید این مدل شورت های زنانه پارچه‌هایی از قبیل ساتن، ابریشم، ژرسه و یا ترکیبی از تمامی این‌ها می‌باشند. شورت‌های بدون درز، در مدل‌های دیگری هم مانند Hipster، برش فرانسوی French cut، شورت‌های بلند و غیره ، یافت می‌شود. در کل این مدل شورت برای زنانی که با مدل‌های Thong و G-String راحت نیستند، بسیار مناسب است. مناسب برای پوشیدن – در زیر شلوار جین سفید، شلوارک، شلوار و لباس‌های چسبان

 

انتخاب پارچه‌های شورت زنانه

پنبه

بهترین جنس برای شورت جنس نخ پنبه است. هوا در این پارچه‌ها به خوبی در جریان است. برای استفاده روزمره بسیار مناسب می‌باشند. این مدل شورت های زنانه برای تابستان، محل کار و استفاده روزانه بسیار کاربرد دارند.

 

بیشتر بخوانید: چرا باید لباس زیر نخ پنبه ای بپوشیم؟

 

 توری

معمولا از پارچه‌های توری برای تولید شورت های زنانه‌ی جذاب و فانتزی استفاده می‌شوند. این مدل شورت‌ها بسیار سبک، بدون درز و بدن نما هستند. به دلیل جنس نازکی که دارند برای استفاده در فصل زمستان اصلا مناسب نیستند، مگر اینکه لایه‌ای اضافی داشته باشند. برای خرید این مدل شورت زنانه حتما به سراغ مارک‌ها و برندهای استاندارد و معتبر بروید. چراکه پارچه توری نامناسب و بی‌کیفیت می‌تواند باعث ایجاد خارش و تحریک پوست شود.

ساتن

پارچه‌های ساتن برای پوست نرم، لوکس و صاف هستند. پارچه‌ای به کار رفته در این شورت‌ها برای استفاده با جوراب شلواری نیمه و زمانی که باید از نوار بهداشتی استفاده کنید، بسیار مناسب می‌باشند.

 ابریشم

از پارچه ابریشمی نیز برای تولید شورت زنانه و شورت‌های فانتزی و جذاب استفاده می‌شود تا زمانی که این جنس شورت‌ها را بر تن می‌کنید، سبکی پارچه‌ی ابریشم، احساس راحتیِ ویژه را برای شما ایجاد می‌کند.

ژرسه

مواد ژرسه معمولا ترکیبی از پلی استر و نایلون است. این پارچه ضد آب است و برای استفاده در استخر، ساحل و یا به عنوان بیکینی بسیار مناسب است.

 

انواع جنس شورت‌های زنانه

گیاهی (Bamboo)

شورت های گیاهی زنانه از الیاف گیاه بامبو تهیه می‌شوند. گیاه بامبو بوته‌ای نی مانند است و بیشتر در جنوب شرقی آسیا (هند و چین) رشد می‌کند. به همین دلیل است که بزرگترین کارخانه‌های تولید شورت گیاهی در چین قرار دارند.  الیاف بامبو بسیار نرم و لطیف هستند و اصلاً پوست را تحریک نمی‌کنند، از معایب الیاف بامبو، می‌توان به عدم جذب مناسب رطوبت اشاره کرد.

 

شورت زنانه نخی (Cotton)

اگرچه چین در صنعت الیاف گیاهی جلوتر از ترکیه است، این موضوع در مورد الیاف‌های نخی صدق نمی‌کند و ترکیه در الیاف نخی یکی از برترین صادر کنندگان در خاور نزدیک می‌باشد. الیاف و پارچه‌های ترک از دیر باز مورد پسند تاجران مختلف دنیا بوده‌اند و کیفیت آن‌ها همواره مثال زدنی بوده است. بازار انواع شورت و سوتین های نخی ترک، با درصد پنبه مختلف از ۹۲ درصد تا ۹۸ درصد، بسیار داغ است. تولیدی‌های مختلف، با تولید طرح‌ها و مدل‌های متنوع، سعی در ربودن سهم بازار از یکدیگر دارند. حال آنکه همواره همه این کارخانجات سعی در تولید محصولی باکیفیت دارند تا خریدار ترغیب به تکرار خرید خود شود.

 

مُدال (Modal)

الیاف مدال نوعی از الیاف است که از چوب درخت راش تهیه شده‌اند. ریون اصطلاحاً به الیافی گفته می‌شود که از پالپ چوب تهیه شده باشند. الیاف مدال می‌توانند به تنهایی استفاده شوند یا اینکه با الیاف پنبه یا اسپندکس ترکیب شوند. الیاف مدال نرمی الیاف گیاهی (بامبو) را دارند و در کنار آن از مزایای جذب بالای رطوبت الیاف نخی نیز برخوردار می‌باشند.

دیگر الیاف به کار گرفته شده در تهیه لباس زیر زنانه ترکیبی از اسپندکس و پنبه یا ترکیب لاتکس و مدال هستند. پیشناهد می کنیم که بسته به نوع کاربری و نوع چاپی که در نظر دارید، از الیاف پارچه‌ای مناسب انتخاب کنید تا لباس زیر با کیفیتی را بتوانید تهیه کنید.

 

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات لازم را درباره انواع شورت زنانه و اینکه چه جنس و پارچه ای را برای هر مدل از آن باید انتخاب کنید در اختیار شما قراربدهیم. شما می توانید با مراجعه به صفحه لباس زیر زنانه نسبت به خرید لباس زیر موردنظرتان از فروشگاه اینترنتی رگال شو اقدام کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *