وبلاگ

آشنایی با انواع جوراب مردانه

انواع جوراب مردانه
تصور بسیاری از آقایان در انتخاب جوراب مردانه و ست کردن آن با لباس ها بر این است که تنها ست کردن رنگ جوراب با نوع و رنگ لباسی که می پوشند و رنگ کفش کفایت می کند. در صورتی که داشتن شناخت کافی با انواع جوراب مردانه کمک می کند تا بدانید هر مدل از جوراب را با چه کفشی باید بپوشید و ست کرد. به همین جهت قصد داریم تا در این مقاله به معرفی انواع مدل های جوراب مردانه به شما عزیزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع مدل های جوراب مردانه

جوراب‌ کفی (جوراب کالج)

جوراب کاالج مردانه

این دسته از جوراب های مردانه بگونه ای طراحی شده اند که هنگام پوشیدن با کفش مشخص نباشند. این جوراب ها را با کفش های کالج یا اصطلاحا رو باز می توانید بپوشید. بدون ساق و رو باز بودن جوراب های کالج باعث می شود تا هنگام کفش پوشیدن اصلا معلوم نباشد که شما جوراب پوشیده‌اید.
برخی از افراد پوشیدن جوراب های کالج را با شلوار هایی که پاچه کوتاهی دارند مناسب می دانند اما چنین عقیده ای آنچنان فراگیر نیست و شما می‌توانید این سبک از جوراب های مردانه را با اکثر استایل ها ست کنید. اقلب آقایان جوراب کالج را با تیپ‌های اسپرت و بخصوص شلوارهای جین ست می کنند.
همانطور که گفتیم جوراب های کالج را می توانید با کفش های بدون ساق و کالج بپوشید. پوشیدن جوراب های مردانه کالج با کفش ساق دار و بوت های زمستانی را توصیه نمی کنیم. چرا که در چنین حالتی بدنه کفش باعث ایجاد ساییدگی و آسیب دیدگی پای شما می شود. همچنین از پوشیدن این جوراب‌ها در مواقعی که می‌خواهید صندل بپوشید اجتناب کنید.

 

جوراب ساق کوتاه مردانه (جوراب ورزشی)

تفاوتی که جوراب های ساق کوتاه مردانه با جوراب های کالج دارند در این است که پوشانندگی جوراب‌های کفی تا زیر مچ پا است ولی جوراب‌های ساق کوتاه تا روی مچ و حتی مقداری بالاتر از مچ پا را می‌پوشاند و به طبع پوشیدن این دسته از جوراب ها با کفش های ساق دار، پا را از آسیب دیدگی و سایش محافظت می‌کند.
این جوراب‌ها جز جوراب‌های قابل استفاده در استایل‌های روزمره و یا مجلسی نیستند و فقط در فعالیت‌های ورزشی و با کفش‌های ورزشی استفاده می‌شوند. بیشترین کاربرد این دسته از جوراب های مردانه استفاده از آنها به عنوان جوراب‌های نخی ورزشی است. که در اندازه ساق‌های متفاوت تولید می‌شوند.
همان طور که در مقاله خرید جوراب مردانه  توضیح دادیم هرگز از جوراب‌های ورزشی با استایل‌های روزمره و مجلسی استفاده نکنید.

جوراب مردانه ساق متوسط (جوراب نیم ساق)

 

جوراب های نیم ساق پرکاربردترین جوراب‌های مردانه بهترین انتخاب برای پوشش‌های روزانه آقایون به شمار می آیند. ساق این جوراب‌ها بالاتر از مچ پا و بلندتر از جوراب‌های ساق کوتاه است.

از آنجایی این دسته از جوراب های مردانه ساق بلندتری دارند، می توانید آن را با کفش‌های اسنیکرز، کفش‌های راحتی، کفش‌های رسمی و حتی بوت‌ها بپوشید. این جوراب‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم تا چندین جفت از این جوراب‌ها، با طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت داشته باشید تا در مواقع نیاز بتوانید رنگ آن را به لباس و کفش خود ست کنید.

جوراب مردانه ساق بلند (جوراب تمام ساق)

جوراب مردانه ساق بلند

جوراب های ساق بلند در ابتدا برای پیش گیری از جمع شدن جوراب در قسمت مچ پا و نگه داری بهتر جوراب به پا تولید می‌شدند، اما به مرور زمان با بهبود مواد و کش‌های جوراب، مدل‌های مختلفی از آن تولید و عرضه شد. این دسته از جوراب‌ها کاربرد کمی در بین سایر جوراب‌ها دارند و بیشتر برای لباس‌های رسمی و کت و شلوار استفاده می‌شوند.
اگر مثل آقای اوباما پاهای بلندی دارید و دوست ندارید که در هنگام نشستن و برخواستن پای شما پیدا شود، برای ست کردن جوراب با کفش حتما از جوراب‌های ساق بلند استفاده کنید. اما حتما توجه داشته باشید که جوراب‌هاهای ساق بلند مردانه را هرگز نباید با شلوارک بپوشید.
تصور اینکه جوراب باید با کفش ست شود یک اشتباه رایج در میان آقایان است. در صورتی که جوراب همیشه با شلوار ست می‌شود و اندازه ساق جوراب باید با توجه به کفش انتخاب شود. جوراب‌های نیم ساق بر خلاف جوراب های ساق بلند و کالج قابلیت استفاده با انواع کفش را دارند و این ویژگی باعث شده تا این جوراب‌ها قابلیت استفاده در انواع تیپ‌های مردانه را داشته باشد.
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *