وبلاگ

فواید پوشیدن شورت برای مردان و زنان

فواید پوشیدن شورت
شورت ها دسته ای از لباس ها هستند که زیرمجموعه لباس های زیر قرار می گیرند. علت استفاده از این نوع لباس ها حفظ بهداشت و سلامتی بدن در نواحی تحتانی آن و جلوگیری از بیماری های عفونی و انواع حساسیت است. انتخاب جنس مناسب و راحت برای این دسته از لباس های زیر و تعویض به موقع آن در خشک و پاکیزه نگه داشتن اندام های تناسلی ما نقش بسیار مهمی دارد. در ادامه این مقاله بیشتر به فواید پوشیدن شورت برای مردان و زنان و عوارض نپوشیدن آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
از گذشته های دور و از زمان انسانهای اولیه، افراد دور نواحی حساس بدن را می پوشاندند و تن پوشی همانند شورت برای خود می ساختند. با این کار علاوه بر پوشاندن و محافظت از نواحی حساس بدن، از جذب رطوبت و ترشحات نواحی تناسلی جلوگیری کرده و از باعث خشک و پاکیزه نگه داشتن آن می شدند. همچنان نیز الزامی بر پوشیدن شرت وجود ندارد اما مزایا و فواید پوشیدن شورت بخصوص برای خانم هاباعص شده که همه افراد از این پوشش استفاده کنند.

نپوشیدن شورت چه عوارضی دارد؟

برای اینکه به فواید پوشیدن شورت برای آقایان و خانم ها و میزان تاثیر آن در کاهش بیماری ها و عفونت های نواحی تناسلی و مجاری ادرار پی ببریم بهتر است تا عوارض نپوشیدن آن را بررسی کنیم.

از آنجایی که روزانه و یا حداقل یک روز درمیان شورت خودر را تعویض می کنید، تا حد بسیار زیادی از باقی ماندن رطوبت و باکتری ها روی سطح لباس زیر خود جلوگیری می شود و سطوح پاکیزه ای را جایگزین آن می کنید.

 

قبل از شستن لباس زیر حتما بخوانید!

 

در صورتی که برای تعویض لباس های دیگر مانند شلوار جین زمان بیشتری در نظر می گیرید. و اگر که بدن شما مستقیما با شلواری که می پوشید در ارتباط باشد، رطوبت بدن روی آن می نشیند و این عمل تکرار می شود و جایگاه فوق العاده مناسبی برای باکتری ها فراهم می شود. البته این مورد برای مردان خطر کمتری نسبت یه خانم ها دارد اما بازهم هر چقدر کم اما مضرات خودش را هم دارد.

 

چه نوع شورتی برای سلامتی مناسب تر است؟

فواید پوشیدن شورت برای سلامتی

از آنجایی که شورت مردانه در آقایان از کیسه بیضه محافظت می کند و این ناحیه را خشک نگاه می دارد و نیاز است تا شورتی از جنس نخ یا پنبه باشد تا هم وظیفه خود را به خوبی اجرا کند و هم اینکه با منافذی که این پارچه ها دارند هوا هم در این نواحی جریان داشته باشد، شورت های تنگ نپوشید زیرا که به کیسه بیضه فشار می آورند و دمای این ناحیه را بالا می برند و کیسه بیضه هم به شدت به دما حساس است.

 

بیشتر بخوانید: چرا باید لباس زیر پنبه ای بپوشیم؟

 

خانم ها باید بیشتر در این مورد دقت به عمل آورند زیرا که نواحی تناسلی خانم ها حساس تر از آقایان است. بهتر است از شورت هایی با رنگ های روشن استفاده کنید تا اگر همیشه متوجه تغییر رنگ ترشحات باشید، حداقل روزی یک بار شورت خود را تعویض کنید و هم چنین از شورت های فانتزی ( که بیشتر جنس پلاستیکی و غیر طبیعی دارند ) به مدت طولانی استفاده نکنید. شرت های تنگ و چسبان نپوشید.

خیلی از خانم ها زیاد از شورت استفاده نمی کنند و مثلا هنگام رجوع به توالت، با دستمال خود را خشک می کنند. این عمل و استفاده از دستمال توالت که عمدتا از خمیر کاغذ تولید می شوند موجب خارش و حساسیت های تناسلی می شود، خیلی ها می گویند از دستمال نخی و پنبه ای استفاده می کنند زیرا که احساس خیسی بعد از توالت و شستن نواحی تناسلی خوششان نمی آید اما تکرار مداوم این کار هم می تواند موجب خشکی و خارش پوست در این نواحی شود.

[تعداد: ۴   میانگین: ۵/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *