وبلاگ

نیم تنه زنانه با سوتین چه تفاوتی دارد؟

نیم تنه زنانه

یکی از لباس های زیر مخصوص خانم ها نیم تنه است که به دلیل لطافت و راحتی بیشتری که نسبت به سوتین دارد در میان خانم ها و بخصوص دختران جوان طرفداران بیشتری دارد. نیم تنه های زنانه دارای اشکال و طرح های متفاوت و متنوعی هستند و با هر سلیقه ای می توانید نیم تنه مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

نیم تنه چه تفاوتی با سوتین دارد؟

همانطور که از اسم این دسته از لباس زیر زنانه مشخص است. این لباس بخش سرشانه تا زیر سینه را پوشش می‌دهد و معمولاً از دو بند و یک‌تکه جداگانه بر روی سینه تشکیل‌شده است. اکثرا خانم های ورزشکار از نیم تنه استفاده می کنند چرا که به دلیل کوتاه بودن و همچنین نمایان کردن شکم و پهلو علاقه مندند تا تأثیر ورزش بر عضله‌های این قسمت را شاهد باشند. دیگر ویژگی نیم تنه ها که باعث شده تا خانم های .رزشکار از این دسته از لباس های زیر استفاده کنند به این علت است که در قسمت کاپ سینه پدهایی وجود دارد که از سینه محافظت کرده و از افتادن آن جلوگیری می‌کند. این پدها ممکن است ثابت یا متحرک باشند تا بتوانید با توجه به نیاز و راحتی خود آن را انتخاب می‌کنید.

در سوتین انواع مدل‌های بنددار یا بدون بند دارند اما نیم‌تنه‌ها حتماً بنددار هستند و در واقع وجود این بند در فرم و میزان ساپورت نیم‌تنه تأثیر بسیاری دارد. تنوعی که در نیم‌تنه‌ها موجود است بیشتر شامل رنگ و نوع بند آن می‌شود و مثل سوتین‌های معمولی تنوع زیادی در طرح و مدل و یا جنس‌هایی چون نخی، نایلونی، توری و … نیم تنه ها وجود ندارد.

 

انواع نیم تنه زنانه

به طور کلی نیم تنه های زنانه به دو دسته نیم‌تنه به دو نوع نیم‌تنه ورزشی و نیم‌تنه فانتزی تقسیم می‌شود. از اسم نوع اول کاملاً مشخص است که برای ورزش کاربرد داشته و نیم‌تنه فانتزی برای پوشش معمولی یا روزانه انتخاب می‌شود. در نیم‌تنه‌های فانتزی از تور، گلدوزی، مهره و … برای افزایش جذابیت استفاده می‌شود اما در نیم‌تنه‌های ورزشی به‌ منظور راحتی در انجام حرکت‌های ورزشی از این ترکیبات خبری نیست.

انتخاب نیم تنه مناسب

برای انتخاب نیم‌تنه مناسب باید دو نکته را در نظر داشته باشیم.:

  • چه ویژگی هایی از نیم تنه باعث شده تا تصمیم به خرید نیم تنه بگیریم؟
  • می خواهیم نیم تنه را کجا بپوشیم و چه دلیلی برای این انتخاب داریم؟

پاسخ دادن به این سوالات کمک می کند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید. به عنوان مثال نیم تنه ها را معمولا برای فعالیت ورزشی استفاده می‌شوند و خانم ها آن را بصورت تک همراه با شلوار یا شلوارک ورزشی ست می‌ کنند.

انواع نیم‌تنه های اسپرت و ورزشی

نیم تنه ورزشی و اسپرت

از آنجایی که طرفداران پروپاقرص نیم تنه ها ورزشکاران هستند، نیم‌تنه‌های اسپرت در سه نوع حمایت کم، حمایت متوسط و حمایت زیاد دسته‌بندی می‌شوند و تا شکما بتوانید با توجه به ورزشی که انجام می‌دهید یکی از این سه نوع را انتخاب و خریداری کنید.

  • نیم‌تنه با حمایت کم برای ورزش‌های کم برخورد همانند پیاده‌روی، یوگا و یا تمرین‌های قدرتی مناسب است.
  • نیم‌تنه حمایت متوسط برای ورزش‌هایی چون دوچرخه‌سواری و دویدن آرام کاربرد دارد.
  • نیم‌تنه با حمایت زیاد برای ورزش‌های چون ایروبیک، دوچرخه‌سواری کوهستان و یا دو، گزینه مناسبی است.

از آنجایی که بیشترین پوشش نیم‌تنه در قسمت سینه قرار دارد. برخی از نیم‌تنه‌ها که به نیم‌تنه کاپ دار یا کپسول دار شهرت دارند در دو قسمت سینه به‌صورت جداگانه دارای کاپ هستند و فرم سینه را حفظ می‌کنند. در ورزش‌های کم برخورد این مدل از نیم‌تنه توصیه می‌شود.

مدلی دیگر از نیم‌تنه با عنوان نیم‌تنه فشرده مطرح می‌شود. نیم‌تنه‌های فشرده یکسره هستند و سینه را به سمت قفسه سینه فشرده نگاه می‌دارند. هیچ‌گونه کاپ یا کپسولی در طراحی این مدل نیم‌تنه استفاده نمی‌شود و برای ورزش‌های سبک تا متوسط مناسب است.

نوع دیگری از نیم‌تنه موجود است که با ترکیب دو مدل کاپ دار و فشرده‌ساز هر دو قابلیت را برای شما فراهم می‌کند و برای ورزش‌های سنگین‌تر و با برخورد بیشتر می‌تواند گزینه خوبی باشد.

 

چند نکته مهم در مورد نیم تنه ها

۱- به هنگام خرید نیم تنه به جنس آن بسیار دقت کنید. علی الخصوص برای خرید نیم تنه های اسپرت باید جنسی را انتخاب کنید که توانایی جذب عرق را داشته باشد. در صورت استفاده از اجناس نامرغوب و نامناسب ممکن است دچار حساسیت پوستی شوید.

بیشتر بخوانید: چرا باید لباس زیر پنبه ای بپوشیم؟

۲- نیم‌تنه از پارچه‌ای بر روی سینه و دو بند طراحی‌شده است. بندها در نیم‌تنه نقش اساسی ایفا می‌کنند. هر چه بند نیم‌تنه پهن‌تر باشد مقاومت و فشاری که در اطراف سینه ایجاد می‌کند بیشتر است. بین بندها و همچنین قسمت کاپ سینه با بدن نباید بیشتر از دو انگشت فاصله وجود داشته باشد.

۳- سایز نیم تنه و سوتین تقریبا یکسان است، برای انتخاب سایز نیم‌تنه باید قسمت دور قفسه سینه از ناحیه زیر سینه را با کمک متر اندازه‌گیری کنید. همچنین برای حجم سینه نیز باید انتخاب صحیح داشته باشید.  یعنی متر را بروی برآمدگی سینه قرار دهید و توجه داشته باشید که نوار پشت کمر کاملاً صاف باشد.

بیشتر بخوانید : راهنمای کامل انتخاب سایز سوتین

۴- نیم‌تنه‌ها داری ویژگی فشرده‌سازی هستند سینه را از حد معمول کوچک‌تر نشان می‌دهند و به‌ بهبود شکل ظاهری سینه مناسب کمک می کنند. به همین جهت استفاده از نیم تنه را به خانم‌هایی که دارای سینه‌های کوچک هستند توصیه نمی کنیم. بهترین انتخاب برای این افراد سوتین فنردار، جک دار و یا اسفنجی است که می تواند به افزایش حجم سینه در شکل ظاهری کمک کنند.

۵- سعی کنید هنگام خرید نیم‌تنه مدلی را انتخاب کنید که بندی با قابلیت تنظیم داشته باشد. در این صورت به‌ راحتی می‌توانید سایز نیم‌تنه را تغییر دهید. نیم‌تنه‌ای که هنگام تحرک بند آن از روی شانه بلغزد و یا بالعکس بند آن از شدت تنگی در پوست فرو رود سایز مناسبی نخواهد بود و بهتر است آن را تعویض کنید.

۶- معمولاً در نیم‌تنه‌ها از قزن یا دکمه استفاده نمی‌شود و همین امر سبب افزایش راحتی در هنگام ورزش شده و از طرف دیگر در هنگام فعالیت بطور ناگهانی قزن باز نشده و ایجاد زحمت نمی‌کند. همچنین به‌ مرور زمان قالب و مدل خود را از دست نداده و شل نمی‌شود. اما برخی از مدل‌های نیم‌تنه دارای قزن بود و در قسمت پشت یا جلو بسته می‌شوند و راحتی بیشتری هنگام پوشیدن و یا درآوردن لباس از تن فراهم می‌کنند.

۷- بیشتر نیم‌تنه در هنگام فعالیت‌های ورزشی مورداستفاده قرار می‌گیرد و استفاده آن برای فعالیت‌های روزانه و یا در زیر لباس‌های مجلسی توصیه نمی‌شود.

۸- پوشیدن نیم‌تنه زنانه در زیر لباس‌هایی چون تاپ یا تی‌شرت توصیه نمی‌شود. مگر اینکه لباس‌ها یقه‌باز بوده و با پوشیدن نیم‌تنه فانتزی و بندهای طرح دار قصد داشته باشید جلوه خاصی به لباس خود ببخشید.

۹- سوتین‌ها معمولاً برای پوشیدن در کل روز و ساعات طولانی مناسب‌تر از نیم‌تنه است. توصیه می‌شود پس از انجام فعالیت ورزشی حتماً نیم‌تنه را از بدن خارج کرده و آن را با یک سوتین معمولی تعویض کنید.

[تعداد: ۱   میانگین: ۱/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *