وبلاگ

چگونه لباس زیر مناسب برای بارداری خریداری کنیم؟

لباس زیر بارداری

یکی از دغدغه های خانم ها در دوران بارداری و حاملگی انتخاب لباس زیری است که با توجه به شرایط جدید بتوانند با پوشیدن آن احساس راحتی کنند. شما بانوان عزیز باید در دوران ۹ ماهه بارداری با توجه به تغییرات فیزیکی و فیزبیولوژیکی که در بدن رخ می دهد نیاز است تا لباس زیر مناسب برای بارداری را انتخاب کنید.

 

انتخاب لباس زیر مناسب برای دوران بارداری

یکی از اولین نشانه‌های بارداری می‌تواند بزرگ شدن سایز سینه‌هاست که البته در خانم های مختلف این روند می تواند متفاوت باشد. معمولا در سه ماهه اول بارداری خانم ها با افزایش سینه رو به رو هستند که این روند پس از سه ماهه اول تا پایان بارداری تغییر چندانی نمی‌کند، اما در بعضی دیگر ممکن است سینه به مرور تا پایان بارداری همچنان رشد کند.

به همین جهت انتخاب سوتین مناسب در دوران بارداری می‌تواند سیر رشد سینه‌ها را کنترل کند. بهترین زمان برای انتخاب سوتین را بدنتان به شما می‌دهد. اگر سینه‌های شما به قدری بزرگ شده که سوتین‌های قبلی برایتان تنگ شده است، باید به یک فروشگاه لباس زیر مراجعه و سوتین مناسبی پیدا کنید. به هنگام خرید سوتین فاکتورهای زیر در نظر داشته باشید:

 

فاکتورهای مهم در انتخاب لباس زیر مناسب بارداری

چگونه سوتین مناسب را انتخاب کنیم؟

سوتین بارداری

جنس سوتین: لباس زیر نخ پنبه ای مناسب ترین جنس لباس زیر است که پزشکان روی استفاده از آن تاکید بسیاری دارند. برای خرید حتما روی اتیکت داخل سوتین را بخوانید یا از فروشنده سؤال کنید. معمولا درصد نخ مصرفی بکار رفته در سوتین، روی اتیکت آن نوشته می شود. به طبع هر چقدر که این درصد بالاتر باشد، نشان دهنده این است که از مرغوبیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال روی اتیکت یک سوتین های نخی عبارت ۱۰۰ درصد cotton نوشته می‌شود.

 

پوشانندگی خوب: سوتین باید تمام سینه را بپوشاندو در این دوران اگر سینه‌هایتان حساس تر می شوند و حجم و سایز آنها افزایش پیدا می کند. بنابراین سعی کنید سوتینی بخرید که تمام سینه را بپوشاند. تا حد امکان از خرید سوتین‌های فانتزی که نیمۀ پایین سینه را می‌پوشاند در دوران حاملگی خودداری کنید.

 

حداقل ۳ قلاب در پشت آن وجود داشته باشد: از آنجایی که در دوران بارداری سایز سینه ها تغییر پیدا می کند، سوتین شما باید قابلیت این را داشته باشد که کمی گشادتر یا تنگ‌تر شود. سوتینی که قلاب‌های فلزی بیشتری دارد، به شما کمک خواهد کرد تا مدت‌زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

 

بند سوتین را پهن انتخاب کنید: سوتین‌هایی را انتخاب کنید که بند آن پهن است و چند سانتی‌متر از زیر سینه را نیز پوشش بدهد. سوتین‌هایی که بند پهنی دارد و تمام سینه را پوشش می‌دهد، از تکان‌های سینه جلوگیری می‌کند.

 

سوتین بدون فنر انتخاب کنید: استفاده از سوتین‌های فنردار در دوران بارداری باعث می شود تا از رشد صحیح سینه ها جلوگیری شود. این سوتین‌ها اغلب باعث ناراحتی مادر می‌شود و ممکن است فنر آنها خارج شود و سینه را زخم کند.

شاید بتوان در دوران بارداری همچنان لباس زیرهای فانتزی یا فنردار خرید؛ اما در دوران شیردهی انتخاب لباس زیر مناسب شیردهی کاملاً متفاوت است. پس از زایمان و در دوران شیردهی باید از لباس زیرهای بدون فنر که قابلیت انعطاف‌پذیری بالایی دارند،استفاده کنید. چراکه این لباس زیرها خیلی راحت بوده و هنگام ورزش یا موقع شب احساس راحتی زیادی در آن خواهید کرد.

 

برای اندازه گیری صحیح سایز سینه ها توصیه می کنیم که راهنمای انتخاب سایز سوتین را مطالعه کنید.

 

انتخاب شورت مناسب

لباس زیر بارداری

علاوه بر سوتین مناسب سینه‌ها در دوران بارداری و شیردهی بهتر است در انتخاب شورت نیز دقت کنید. بهتر است شورتی را انتخاب کنید که قسمتی روی شکم را بپوشاند؛ مگر اینکه این حالت اذیتتان کند. جنس شورت نیز باید حتماً نخی باشد که از هرگونه حساسیتی در شما جلوگیری کند.
توجه داشته باشید که شورت بارداری نباید به هیچ وجه نباید تنگ باشد.

  • شورتی که انتخاب می‌کنید، نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد. شورت تنگ یا گشاد ممکن است مانع حرکت کردن آزادانۀ شما شود.
  • جنس شورت باید نخی باشد. بهتر است شورتی که انتخاب می‌کنید کاملاً نخی باشد یا روی اتیکت آن عبارت cotton درج شده است. شورت‌های نخی معمولاً باعث ایجاد حساسیت در واژن نمی‌شود.
  • قسمت کشی شورت که روی شکم کشیده می‌شود، نباید خیلی تنگ باشد و جنس آن نیز تا حد ممکن از نخ باشد.

اگر شورت‌های بارداری، مناسب شما نیست یا در آن احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید از شورت‌های معمولی استفاده کنید، اما حتماً نسبت به سایز و جنس آن دقت لازم را داشته باشید.

 

رعایت نکاتی که در این مقاله برای شما عزیزان ذکر کردیم به شما کمک می کند تا در این دوران با انتخاب لباس زیر مناسب آزادی و راحتی بیشتری را تجربه کنید

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *