وبلاگ

معرفی انواع تیشرت

انواع تیشرت

امروزه تیشرت ها یک بخش جدا نشدنی از صنعت مد هستند که در حالت های مختلفی از سبک ها، رنگ ها و پارچه های متنوع به بازار عرضه میشود و دارای  اهمیت بالایی در بین طرفدران خود هستند زیرا هم در میان آقایان بسیار پرطرفدار بوده و هم در میان بانوان،آشنایی با انواع تیشرت ها به شما کمک میکند که در هنگام خرید دامنه انتخاب بیشتری داشته باشید و با دید بهتری خرید کنید پس با ما همراه باشید که در ادامه به بررسی این لباس پرطرفدار میپردازیم.

انواع تیشرت ها چگونه بوجود آمدند؟

تیشرت ها در بین این سال ها بسیار تکامل داشته اند از اواخر دهه ۱۸۰۰ میلادی که در ایالات متحده توسعه یافت تا به اکنون مدل های مختلفی از آنها روانه بازار شده اند،گرچه امروزه تیشرت ها در بین بانوان هم استفاده مشود اما در ابتدا این لباس تنها مخصوص آقایان بوده است.

حالت اولیه تیشرت ها در نیویورک ایجاد شد که لباسی بسیار ساده به رنگ سفید همراه با دکمه هایی در جلو بود بعد از آن از سال ۱۹۵۰ تیشرت رنگ امروزه تری به خود گرفتند تا جایی که در سال ۱۹۸۴ شعار توماس دیوید برای انتخابات ریاست جمهوری بر روی تیشرت ها چاپ شد.

معرفی انواع تیشرت ها

  • تیشرت های یقه گرد

انواع تیشرت های یقه گرد

 

تیشرت های یقه گرد ابتدا در ارتش آمریکا برای سربازانش مورد استفاده قرار گرفت، این تیشرت ها به خاطر خنکی و راحتی که در استفاده دارنند بسیار پرطرفدار بوده.این تیشرت ها به افرادی که چهره های کشیده با شانه هایی شیب دار دارنند بسیار توصیه میشود.

  • تیشرت های ورزشی

انواع تیشرت های ورزشی

این تیشرت ها بیشتر در باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد که دارای ظاهری جذب هستند از استفاده های این تیشرت میتوان به ورزش هایی مثل فوتبال، دورچه سواری، یوگا و پیاده روی اشاره کرد.جنس این تیشرت ها از نوع کشی است تا مانعی برای انجام حرکت های ورزشی نباشد.

  • تیشرت های یقه دار(POLO)

 

تیشرت های یقه دار(POLO)

 

تاریخچه این دسته از تیشرت ها به مراسم چوگان در هند بازمیگردد به همین علت نام آنها polo که به معنی بازی چوگان گذاشته شده است، این تیشرت ها برای تمامی مناسبت ها بسیار مناسب هستند.

  • تیشرت های هنلی Henley

انواع تیشرت های هنلی

 

تاریخچه تیشرت های هنلی به سال ۱۸۳۹ باز می گردد.در آن زمان شکارچیان در انگلستان به طرز خاصی لباس میپوشیدند و به لباس هایی که توسط شکارچیان مورد استفاده قرار میگرفت هنلی گفته میشد.

  • تیشرت های یقه هفت

تیشرت های یقه هفت

 

این تیشرت ها همانطور که ز نام آنها پیداست دارای یقه هفتی شکلی هستند و آنها را گاهی با نام v نیز میشناسند.تیشرت های یقه هفت به افرادی که دارای صورت های توپر و گرد هستند بسیار پیشنهاد میشود زیرا پوشیدن آن باعث میشود صورت شما کشیده تر به نظر آید.

  • تیشرت های اورسایز از انواع تیشرت

تیشرت اورسایز

این تیشرت ها از دهه ۹۰ بسیار مورد طرفدار قرار گرفته است در واقع این دسته از تیشرت ها در قسمت آستین پهن هستند و حالت ایستایی کمی دارنند.

امیدواریم که این مقاله شما را با انواع تیشرت ها بخوبی آشنا کرده و برای شما مفید واقع شده باشد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *