وبلاگ

رنگ سال ۲۰۲۱ و ۱۴۰۰

رنگ سال جدید 2021 و 1400

هرساله بسیاری از طراحان و علاقه مندان به مد منتظر اعلام رنگ انتخابی سال جدید توسط موسسه پنتون هستند، این موسسه که معمولا یک رنگ را انتخاب میکند امسال دو رنگ زرد و خاکستری را به عنوان رنگ سال جدید انتخاب کرد! در این مقاله به بررسی جزئیات این انتخاب میپردازیم.

رنگ سال چیست؟

در سال ۱۹۶۳ یک شیمی دان به اسم لورنس هربت شرکتی با نام پنتون pantone ایجاد کرد، اگر معنی این کلمه را بدانید به محتوای کار این شرکت نیز پی میبرید؛ پنتون به معنی رنگ است و کار این شرکت بر محتوای رنگ ها میگذرد و برای رنگ ها کدگزاری میکند.

کدگزاری و شناسایی رنگ سبب ایچاد انقلابی عظیم در صنعت مد و فشن شد، این کار سبب شد این شرکت به مرجع رنگ در دنیا تبدیل شود و این امکان را داشته باشد که رنگ سال را انتخاب کند.

زرد و خاکستری رنگ سال ۲۰۲۱

زرد و خاکستری رنگ سال جدید

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم زرد و خاکستری از رنگ های سال جدید است که جزئیات آن به شکل زیر است.

خاکستری نهایی و خنثی (Ultimate Gray) با Pantone کد ۱۷-۵۱۰۴ و زرد روشن Illuminating با Pantone کد ۱۳-۰۶۴۷ رنگ سال ۲۰۲۱ هستند.

البته زمانی که یک رنگ انتخاب مبشود تمام زیرمجموعه های آن رنگ نیز مدنظر است، یعنی زمانی که رنگ زرد انتخاب شد تمام طیف های این رنگ نیز استفاده میشود و زمانی که میگوییم خاکستری از طیف هایی مانند طوسی نیز استفاده میشود.

مرتبط بخوانید: راهنمای انتخاب رنگ لباس پاییزی

چرا رنگ زرد و خاکستری برای امسال انتخاب شد؟

برای پاسخ به این سوال باید درباره حس موجود در هر رنگ اطلاع داشته باشید، رنگ زرد در میان مردم غرب به معنای سرخوشی، شادی و سززندگی است و در میان مردم شرق یادآور زندگی دوباره و گرما است؛ رنگ خاکستری نیز تلفیقی میان سفید و مشکی است و رنگی خنثی است.رنگ خاکستری در میان مردن به معنای افسردگی و رخوت است.

از خاکستری به زرد از افسردگی به سوی نور

رنگ سال جدید

با توجه به آمدن ویروس کرونا و همه گیر شدن آن در جهان بدیهی است که رنگ سال نیز تحت تاثیر این ویروس قرار بگیرد، رنگ خاکستری بهترین توصیف برای احوال این روز ها است، اما آیا همیشه جهان به همین شکل باقی میماند؟

با خبر ایجاد واکسن کرونا و شروع واکسیناسیون در تعدادی از کشور ها نور امیدی در دل بسیاری از مردم ایجاد شد پس چه رنگی از ررد بهتر برای نشان دادن این امید؟

رنگ زرد با نماد خود یعنی زندگی دوباره امیدبخش داشتن جهانی عاری از ویروس کرونا است؛ این ترکیب رنگ بسیار هوشمندانه انتخاب شده است و جزو تعداد سال های محدودی است که دو رنگ معرفی میشود.

تأثیر رنگ زرد و خاکستری بر مد و فشن

استایل با رنگ زرد و خاکستری

در صنعت مد و فشن و در میان طراحان مد این دو ترکیب از گذشته تا حالا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و استایل های جذابی را با آن ایجاد میکنند، با توجه به انتخاب این رنگ باید منتظر استایل های جذاب در سال جدید باشیم.

در این مقاله تلاش بر این شد تا شما را با رنگ سال و فلسفه انتخاب آن آشنا کنیم تا بتوانید استایل و سبک خود را مطابق مد روز پیش ببرید.

بیشتر بخوانید:

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *