وبلاگ

تاثیر لباس بر شخصیت افراد

تاثیر لباس بر شخصیت

تاثیر لباس بر شخصیت! این یک موضوعی است که سال ها روانشناسان در حال تحلیل و بررسی آن هستند. ارتباط میان طرز لباس پوشیدن افراد با شخصیت آن ها یک موضوع غیر قابل انکار است به نحوی دیگر به این صورت می توان گفت که طرز لباس پوشیدن هر آدمی نشان دهنده شخصیت اوست! اما منظور از جمله چیست؟ در ادامه ما چند نوع از تیپ های مختلف را بررسی می کنیم و نحوه ارتباط آن ها با شخصیت درونیشان را بیان می کنیم تا انتها همراه ما باشید

افراد با تیپ معمولی

این افراد معمولا به سراغ لباس های ساده می روند و سبکی را انتخاب می کنند که متناسب با محیط اطراف باشد و با سلیقه خود پیش نمیروند! آقایانی که این سبک را دوست دارنند معمولا ترجیح می دهند در محیط های کاری به سراغ لباس های رنگ روشن و کت و شلوار بروند و از پوشیدن لباس های جذب خودداری می کنند؛ خانم ها نیز معمولا تمایل به پوشیدن رنگ های تیره دارند.

اغلب این افراد از نظر شخصیتی ریسک گریز هستند و به نحوی دارای کمبود اعتماد به نفس هستند و شخصیتی درون گرا دارند.

تاثیر لباس بر شخصیت تیپ های معمولی

تیپ ژولیده

افرادی که از این سبک تیپ استفاده می کنند به نحوی لباس می پوشند که انگار همیشه با همین لباس ها به رختخواب می روند. شلوار جین پاره، موهای شانه نکرده، آرایش غلیط و نامرتب از نشانه های این افراد است. این افراد آدم های بی انگیزه ای هستند که تصویر واضحی از شخصیت درون خودشان ندارند.

معمولی و شیک

این تیپ افراد تقریبا شبیه به افرادی با تیپ معمولی هستند تنها با این تفاوت که سعی می کنند سلیقه خود را در لباس های انتخابی دخیل کنند و تنها متناسب با محیط نباشند. افرادی با تیپ معمولی و شیک همیشه آراسته و شیک هستند و از نظر دیگران با اعتماد به نفس و موفق به نظر می رسند.

بیشتر بخوانید: اصول ست کردن ژاکت با پیراهن مردانه

برند پوش

 

این گونه افراد اغلب به سراغ لباس های مارک می روند و ترجیح آن ها به این صورت است که تمامی بخش های طراحی لباسشان به دست طراحان معروف انجام شود. خانم های این تیپی علاقه دارنند که به گران ترین آرایشگاه ها بروند و همیشه ظاهری جذاب دارند. معمولا شخصیت این افراد از نظر دیگران بسیار مادی گرا بوده و نمیتوان به راحتی با آن ها احساس دوستی برقرار کرد.

تاثیر لباس بر شخصیت و اعتماد مردم

افرادی که قصد جذب اعتماد مردم را دارند برای انتخاب لباسشان ساعت‎ها وقت می‎گذارند زیرا پوشش مناسب یکی از تاثیرگذارترین راه‎ ها برای این کار است، بسته به نوع فرهنگ هر جامعه این لباس مناسب می‎تواند تغییر کند. برای مثال در یک جامعه استفاده از کروات یک پوشش مناسب برای جلب اعتماد است درحالی که همین پوشش در یک جامعه دیگر نتیجه منفی بر روی اعتماد مردم دارد.

یک مثال جالب در این ‎باره این است که برخی از افراد که برای دوره دکتری به مرحله مصاحبه راه پیدا کرده ‎اند به خاطر ظاهرشان رد می شود. مثال دیگر که در مصاحبه های کاری است بسیاری از افراد به خاطر ظاهرشان در یک مصاحبه کاری رد می‎شوند و نمی‎توانند مهارت‎ های خود را به صاحب کار نشان دهند. همه این مثال‎ها نقش مهم پوشش، لباس و پارچه را در زندگی اجتماعی بشر نشان می‎دهد.

سخن آخر

البته لازم است این نکته را ذکر کنیم که نمیتوان گفت برای همه به همین گونه است و شخصیت تمامی افراد با سبک های نام برده به یک شکل است، اما این موضوع که شخصیت فرد با لباسی که میپوشد رابطه مستقیمی دارد نیز نمی توان در نظر نگرفت بنابراین سعی کنید در تمامی مکان ها خوش پوش و منظم ظاهر شوید تا تصور خوبی از شما در ذهن سایر افراد باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *