وبلاگ

آموزش ترفندهای شستن لباس زیر سفید

شستن لباس زیر سفید
معمولا تعداد بسیار زیادی از لباس های زیر، بخصوص لباس زیر مردانه به رنگ سفید به فروش می رسند. سفید نگه داشتن این رنگ از لباس های زیر سخت تر از سایر لباس ها است، چرا که مستقیما با بدن ما در ارتباط هستند و با کوچکترین تعریق ما رنگ می گیرند و اگر که شستن لباس زیر سفید به درستی صورت نگیرد، رنگ آن برای همیشه تغییر کرده و ثابت می ماند.

 

برای شستشوی لباس های زیر محصولات شیمیایی بسیاری تولید شده است و در فروشگاه ها قابل دسترسی است. اما همانطور که می دانید استفاده از مواد شوینده شیمیایی زیان هایی را به همراه دارد و در افراد حساس تر می تواند موجب بروز بیماری هایی نظیر آسم، مشکلات عصبی، خارش پوست و آلرژی شود. به همین منظور قصد داریم که چند ترفند خانگی را برای این کار به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

شستشوی لباس زیر با آسپرین

یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن لکه‌های لباس زیر سفید و برگرداندن آن‌ها به حالت اولیه و روشن، استفاده از آسپرین می‌باشد. بسیاری از افرادی که تجربه شستن لباس های روشن با آسپرین را دارند، آن را بهترین ماده برای رفع لکه لباس زیر سفید می دانند.

 

روش انجام کار به این صورت است که چند آسپرین خرد شده را به درون ظرفی پر از آب اضافه کنید. پس از ترکیب شدن با یکدیگر، لباس‌های زیر را به مدت ۳۰ دقیقه در محلول آب و آسپرین خیس کنید و سپس با یک شوینده معمولی شستشو دهید.

 

شستشوی لباس زیر با قرص آسپرین

شستشوی لباس زیر با لیمو

از میوه لیمو به خاطر داشتن خاصیت اسیدی که دارد برای شستشو و نظافت هم استفاده می شود. ما معمولا برای شستشو های لباس ها و ملحفه های سفید رنگ از انواع شوینده های قوی استفاده می کنیم در صورتی که مواد شیمیایی علاوه بر آسیب رساندن به بافت پارچه ، یک حالت کهنگی در آن ایجاد می کنند. استفاده از روش های خانگی نظیر شستن لباس های سفید با لیمو باعث حفظ بافت پارچه و تازگی آن می شود.

نکته مهم: هرگز از مواد سفید کننده مانند وایتکس برای شستشو و سفید کردن لباس زیر استفاده نکنید. و لباس ها را بدون استفاده از لباسشویی و با آب ولرم شستشو دهید.

روش استفاده از لیمو برای شست و شو به این صورت است که برای رفع لکه ها از روی لباس های سفید ابتدا باید یک لایه از لیمو را داخل ظرف آب در حال جوش بیاندازید و بعد از جوش امدن کامل آب، حرارت را خاموش کنید . لباس ها و ملحفه ها را یک ساعت قبل از شستشو داخل ظرف حاوی آب و لیمو قرار دهید تا همانند یک سفیدکننده قوی لباس ها را سفید کند.

شستشوی لباس با لیمو

شستشوی لباس زیر با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین یکی از راه های موثر برای سفید و ضدعفونی کردن لباس‌ها و بهترین روش برای پاک کردن لباس زیر است.
باید نصف فنجان جوش شیرین را با ماده شوینده ترکیب و مثل همیشه لباس‌ها را بشویید. برای از بین بردن لک‌های لباس زیر فقط جوش شیرین را با آب ترکیب کرده تا خمیری به دست آید، بعد خمیر را روی لک‌ها بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب بشویید تا از بین بروند.

شستن لباس زیر با جوش شیرین

شستشوی لباس زیر با سرکه

سرکه سفید یکی دیگر از راه‌های طبیعی برای سفید کردن لباس زیر است. این ماده علاوه بر سفید کردن، لباس‌ها را نرم هم می‌کند. به همین منظور نصف فنجان سرکه را داخل ماشین بریزید به طور معمول بشویید وبعد داخل آفتاب پهن کنید تا بهتر عمل کند.

شستشوی لباس با سرکه

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید از همین چند ترفند ساده برای شستن لباس های زیر سفید رنگی که دارید استفاده کنید و از نتیجه استفاده از این روش ها راضی باشید.
[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *